Jak wyznać miłość?

Co dzień wstajemy, jemy śniadanie, czasami pijemy poranną kawę lub herbatę, później idziemy do pracy, albo na uczelnię, czy też wychodzimy z psem na spacer. Co dzień męczymy się, relaksujemy, spotykamy z innymi ludźmi. Przeżywamy różne wydarzenia, kochamy, podziwiamy inne osoby, pragniemy wyrazić swoje uczucia, emocje. Ileż kłopotu sprawia nam powiedzenie takich słów jak „proszę”, „dziękuję”, czy „przepraszam”, cóż dopiero mówić o wyznaniu miłości! Szczególnie, jeśli ma to być pierwsze nasze wyznanie.

Jak powiedzieć, że Cie kocham?

Niejednokrotnie w naszych związkach zaczyna czegoś brakować. Czujemy, że coś się wypaliło, a zwyczajne „kocham Cię” stało się już zbyt zwyczajne, oklepane, puste. Recytujemy te słowa wszędzie, na przeprosiny, przy prośbie, na „dzień dobry”, w podziękowaniu za prezent. Mówimy je mechanicznie i wiemy, że nasz partner odbiera je tak samo. Zapominamy o magii tych dwóch słów i nadużywamy ich gdzie popadnie. Nagle przychodzi czas, iż zadajemy sobie pytanie: czy to ma sens? W zasadzie moglibyśmy odpowiedzieć: nie. Nie wyrzekajmy się „kochania”! Ale na chwilę odłóżmy te dwa słowa na bok i spróbujmy inaczej wyznać miłość.

Jeśli bijecie się z myślami, czy wyznać komuś, kto Wam się podoba, miłość po raz pierwszy, również nie musicie od razu mówić „kocham Cię”. W licznych poradnikach, na stronach internetowych oraz blogach znajdziecie wiele porad dotyczących ciekawych wyznań miłosnych, sposobów na powiedzenia tego po raz pierwszy. Poniżej znajdziecie kilka podpowiedzi, jak wyznać drugiej osobie żywione do niej uczucia.

Napisz wiersz lub piosenkę

Jesteś kreatywny i lubisz grać na gitarze, bądź innym instrumencie? Jeżeli sam nie komponujesz, wybierz ulubiony „kawałek” miłosny i przetłumacz na język polski, czy też inny, albo zastąp oryginalne słowa swoimi własnymi. Jeżeli jesteś poetą, napisz wiersz. Możesz połączyć piosnkę z wierszem i wyśpiewać cudowną serenadę wybrance swojego serca. Jeżeli ukochana mieszka w bloku na 5 piętrze, śpiewanie pod balkonem raczej nie ma najmniejszego sensu, a gdy nie bardzo masz ochotę obudzić wszystkich sąsiadów swoim cudnym głosem, może zaproponuj wybrance piknik za miastem? Ewentualnie zaskocz ją, gdy będzie wracać z pracy, szkoły, wizyty u przyjaciółki. Łatwiej Ci będzie, jeśli nie przejmujesz się opinią innych osób i nie boisz publicznych występów.

Hallo, Hallo, tu radio!

Chciałbyś/chciałbyś ogłosić całemu światu, że kochasz swoją/swojego wybrankę/a? Zadzwoń, bądź napisz maila, smsa do wybranej stacji radiowej, najlepiej takiej, której słucha Twoja sympatia i poproś o przekazanie Twojego miłosnego wyznania. Być może Twoje słowa zostaną przeczytane, a może prowadzący audycję do Ciebie zadzwoni i poprosi o wygłoszenie na żywo Twoich głębokich uczuć. Twoja sympatia na pewno będzie zaskoczona i nie zapomni tego do końca życia.

Wszyscy kochają listy

Boisz się mówić głośno tak wielkich słów? Napisz list! Ale nie list-mail, czy długie wypracowanie z akapitami na Facebooku. Udaj się do sklepu papierniczego i kup przepiękną papeterię, być może z cudownym motywem, który przypadnie do gustu Twojej sympatii, a później napisz od serca kilka słów. Czy to piórem, czy długopisem, czy też kolorowymi flamastrami. Jeżeli masz talent malarski, albo po prostu chcesz coś narysować, to nie zastanawiaj się dwa razy tylko to zrób! Dołącz obrazek do listu, wiersza, przepisanego pięknego cytatu i wyznaj co ukrywasz na dnie serca. Wyznaj miłość w eleganckim stylu.

Kanapkowe love

Jesteście razem, a może pracujecie w tym samym biurze, czy też chodzicie razem na uczelnie? On/a Ci się podoba, ale nie wiesz jak to wyznać? Jeśli w przerwie śniadaniowej siedzicie blisko siebie, przygotuj lekki posiłek, lunch i poczęstuj swoją sympatię. Możesz ukryć pod kanapkami liścik z napisem „jestem w Tobie szalenie zakochany/a”, czy też „podoba mi się Twój uśmiech”. Spróbuj poczęstować wybranka słodkością z niespodzianką, bądź też, jeśli jesteście w związku i mieszkacie razem, przygotuj swojej drugiej połówce śniadanie, które zabierze ze sobą i w odpowiedniej porze zobaczy, że poza pysznym jedzeniem w przygotowanej paczuszce znajduje się też ukryty przekaz. Pamiętaj jednak, by nie wsadzać liścików, breloków z napisami, czy innych rzeczy wyrażających Twoje uczucia w jedzenie! Chyba nie chcesz, żeby bliska Ci osoba złamała sobie zęba, zakrztusiła się, czy nabawiła niestrawności. Na pewno tłumaczenie „to z miłości” nie załagodziłoby sytuacji.

Fajerwerki nie tylko w Sylwestra

Planujesz wieczorne spotkanie z chłopakiem, za którym szalejesz? A może zamierzasz zaprosić dziewczynę, która Ci się podoba na romantyczny spacer w świetle księżyca? Chcesz uczcić rocznicę związku, lub po prostu zrobić coś wyjątkowego dla swojej wyjątkowej ukochanej osoby? Poszukaj ofert firm zajmujących się fajerwerkami. Wymyśl, co chcesz przekazać swojej drugiej połówce za pomocą sztucznych ogni i przygotuj wszystko tak, by w wyznaczonym miejscu, o wyznaczonej porze niebo rozbłysło Twoim miłosnym wyznaniem.

Nie musisz sugerować się żadną z powyższych podpowiedzi. Możesz nadal stawiać na standardowe wyznania, smsowe wypowiedzi, maile, przekazywanie przez znajomych, zostawianie liścików, odbić ust na lusterkach, małych słodkości i drobnych upominków, bądź po prostu mówienie w cztery oczy jak bardzo kochasz. Możesz wypowiadać swoje uczucia małymi gestami, lekkim dotykiem, mocnym przytuleniem, przepełnionym miłością spojrzeniem i wieloma innymi metodami. Wybór zależy od Ciebie, Twojego charakteru i Twojej kreatywności. Pamiętaj, by kochać i nie bać się o tym mówić całemu światu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.