Przepis na udaną randkę

Tym razem mamy dla Was kilka podpowiedzi jak możecie spędzać czas ze swoją drugą połówką. Oczywiście nadal możecie wybierać standardowe rozrywki, jak kino, piknik, wieczór w domu, spacer, czy dancing. Nie musicie odnajdywać wyszukanych miejsc, czy wysilać się na codzienne zaskakiwanie swojej drugiej połówki. Wszystko tak naprawdę zależy od Was, Waszych lubych i od tego, co lubicie wspólnie robić. Nasze podpowiedzi wcale nie są niestandardowe, nietypowe. My tylko podpowiadamy, jak można urozmaicić codzienny dzień, na pozór zwykłe spotkanie.

Pobawmy się w MaserChefa

W TV dużo jest teraz programów kulinarnych, w których kucharze amatorzy, znani kucharze, czy też walczące ze sobą osoby pragnące być genialnymi kucharzami – przyrządzają interesujące i smakowite posiłki. Lubicie gotować? A może nie bardzo Wam to wychodzi? Jedno z Was jest w tym świetne, a drugie woli się żywić gotowymi produktami, aby uniknąć zatrucia? Cóż, chyba najwyższa pora, aby połączyć siły i podjąć walkę z produktami, nożami, kuchenką i piekarnikiem! Zastanówcie się, co oboje uwielbiacie jeść, czy też jakie ciekawe danie ktoś Wam polecił, ktoś przyrządził w TV. Poszukajcie nawet najprostszych przepisów, zdobądźcie potrzebne produkty i przygotujcie polec kuchenne do bitwy. Wspólnymi siłami na pewno jakoś sobie poradzicie i przyrządzicie przepyszny obiad z deserem. A ileż radości sprawi Wam wspólne gotowanie! Pomyślcie, nie musicie siedzieć i czekać aż ktoś coś dla Was przygotuje. Nie tylko nie marnujecie wspólnego czasu, ale też poznajecie swoje zdolności, upodobania smakowe oraz ćwiczycie synchronizację. Można rzec, przyjemne z pożytecznym i jakże smacznym.

Artystyczne pląsy

Macie artystyczne dusze? Na co dzień zajmujecie się fotografią, malarstwem, pisarstwem, czy też innymi zajęciami artystycznymi. A może tylko jedno z Was ma jakiś ukryty talent? A może nie macie specjalnych zdolności, ale chcielibyście spędzić czas na interesujących warsztatach, np. z fotografii? Poszukajcie ofert darmowych kursów z malarstwa, z fotografii niekoniecznie artystycznej, czy śpiewu. Możecie też wybrać się z własnym aparatem w urocze miejsce i zrobić własne sesje zdjęciowe. Nie muszą być profesjonalne, ważne żebyście się dobrze bawili przy modelowaniu i fotografowaniu. Możesz spróbować namalować portret swojej ukochanej. A może pobawicie się w lepienie naczyń z gliny? Możliwości jest wiele, zastanówcie się jakie zajęcie idealnie odzwierciedli Wasze dusze.

Wnikliwe obserwacje

Jeżeli jesteście znudzeni wszystkim i nic Was za bardzo nie bawi, nie możecie znaleźć dobrej rozrywki, może spróbujcie udać się w góry, czy nad rzekę i poobserwować otaczający Was świat. Wyjazd pozwoli Wam się wyciszyć, nabrać energii do dalszych działań i podejmowania nowych wyzwań. Możecie udać się nad jezioro i łowić ryby – podobno to bardzo relaksujące zajęcie. Wieczorem możecie posiedzieć przy ognisku i patrzeć w gwiazdy. W środku słonecznego dnia połóżcie się na nagrzanej promieniami słonecznymi łące i obserwujcie dziwne kształty przesuwających się po niebie chmur. Spróbujcie kontemplować otaczający Was świat i cieszyć się swoją bliskością.

Małe a cieszy

Lubicie robótki ręczne, tzn. handmade? Zbliżają się święta wielkanocne, więc może pomalujecie pisanki, baranki i króliczki? A może stworzycie własne ozdoby do koszyczka? Bez względu na porę roku i zbliżające się okazje, możecie tworzyć figurki i modele przypominające Wam ulubionych bohaterów oraz pojazdy z ukochanych gier, filmów, książek. Jeżeli lubicie czytać książki, stwórzcie dla siebie wzajemnie wyjątkowe zakładki, czy też okładki na codzienne terminarze. Przyozdobcie ramki na wspólne zdjęcia, albo stwórzcie kompozycję z własnych fot nadającą się na obraz na ścianę. Może spędzicie czas na grze w planszówki, czy też układaniu puzzli? Małe, wymagające cierpliwości, czasami nawet precyzji zadania sprawią, że skupieni całą uwagą na tych drobnostkach, zapomniecie o codziennych problemach i skupicie się na wzajemnej pomocy oraz swoim towarzystwie i czasie teraźniejszym.

Rusz się z kanapy!

Nudzicie się w domu? Nie chcecie po raz kolejny oglądać tego samego filmu ani przerzucać kanałów w TV? Wybierzcie się na spontaniczną wycieczkę do drugiego miasta, odwiedźcie dobrych znajomych, albo mieszkającą na wsi pod miastem babcię. Zróbcie coś szalonego i skoczcie na bungee, albo po prostu potańczcie w deszczu na ulicy, niczym Sinatra. Wyjdźcie z domu! Jeżeli nie potraficie zorganizować sobie zajęcia we własnym mieszkaniu, przejrzyjcie oferty okolicznych lokali, ośrodków sportu i rekreacji, napiszcie do znajomych. Znajdźcie jakieś zajęcie, które chociaż raz w miesiącu będzie Was zmuszać do wyjścia z domu. Może zapiszecie się do jakiegoś klubu sportowego, albo ugrupowania fanowskiego? Może będziecie regularnie uczęszczać na specjalne kursy, czy warsztaty? Nie wszystkie organizację i zajęcia wymagają od Was uregulowania kwestii finansowych. Jeśli boicie się, że nie stać Was na regularne wychodzenie z mieszkania, poszukajcie darmowych zajęć. Idźcie razem, nie tylko będziecie mogli dzielić wspólny czas i nowe doświadczenia, ale też oderwiecie się od standardowych spotkań przy ciastkach i chipsach.

Współczesny świat oferuje Wam wiele. To od Was tak naprawdę zależy, czy będzie zadowoleni z wybranych form spędzania wspólnego czasu. Wybierzcie dobrze, abyście się nie męczyli, nie nudzili i nie popadali w rutynę. Wszakże jesteście młodzi i cały świat należy do Was.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.