Spędź niezapomnianą randkę

Jeżeli nudzą Was puby, koncerty, kino i restauracje, a dyskoteki to zupełnie nie Wasza bajka, spróbujcie znaleźć coś niezwykłego, co pozwoli Wam wypocząć i spędzić czas na dobrej zabawie. Zbliża się randka, a Ty nie wiesz, gdzie dokładnie zabrać swoją sympatię? Powiedzenie „to niespodzianka” daje co prawda więcej czasu do wymyślenia, jak zaskoczyć obiekt swoich westchnień, ale zegar tyka nieubłaganie i ten dzień się zbliża. Oto kilka podpowiedzi, gdzie można udać się na randkę.

Mole książkowe

Połączyła Was, literatura? Oboje jesteście blogerami, recenzentami, czy też „sfiksowanymi” na punkcie, np. „Gry o tron” czytelnikami fantastyki itp.? A może jesteście nieśmiali i Wasze uwielbiacie posługiwać się cytatami z książek, piosenek, gdy ze sobą rozmawiacie? Świetnym miejsce na Wasze spotkanie będzie… biblioteka! Zdawać by się to mogło zbyt banalne, nudne, no i jak to randka w bibliotece? Przecież tu trzeba być cicho! Przecież tu nie ma gdzie usiąść, tu są same książki, kurz, no i te starsze panie, które przychodzą porozmawiać z bibliotekarką i wypożyczyć siatkę romansów. Cóż za mylne przekonanie.

Współczesne biblioteki to rozbudowane centra kultury i sztuki. Oczywiście, nie każda biblioteka ma komputerowy katalog, czy w ogóle dostęp do Internetu, ale przecież nie o takiej tutaj mowa. Poszukaj rozbudowanego centrum kultury, gdzie będziesz mógł/mogła wraz ze swoją sympatią zobaczyć, co nowego słychać w Waszej ulubionej literaturze, jakie filmy i audiobooki można wypożyczyć, co można wygrać w konkursach organizowanych przez bibliotekę itd. Możecie także wziąć udział w ciekawym spotkaniu autorskim, czy warsztatach, np. dotyczących historii powstawania i sposobów tworzenia komiksów. Biblioteki to także miejsca, gdzie specjalne działy pozwalają Wam na przesłuchanie muzyki, czy zagranie w różne gry, nie tylko planszowe. Jeżeli lubicie wyjścia „ukulturniające” to na ciekawą randkę koniecznie wybierzcie bibliotekę.

Galopem przez życie

Chciałbyś/chciałabyś spędzić czas z ukochaną/ukochanym w niecodziennym miejscu, czymś ją/go zaskoczyć a być może, jeśli ma to związek z Twoim hobby, pokazać, co lubisz robić w wolnym czasie? Wybierz na randkę stadninę koni! Konie to fantastyczne zwierzęta, inteligentne, piękne, dumne i jakże przyjazne człowiekowi! Twoja dziewczyna na pewno będzie zaskoczona, gdy zaproponujesz jej przejażdżkę na karym rumaku. Twój chłopak zdziwi się, gdy poprosisz go, by niczym książę z bajki dosiadł dostojnej klaczy i pokazał jak pojedzie ratować Cię z wysokiej wieży.

Zrujnowane ruiny

W Twojej okolicy znajduje się jakiś ciekawy zabytkowy mur, ruiny nawiedzonego, bądź odwiedzanego przez turystów zamku? A może jakiś ciekawy obiekt ukryty głęboko w lesie, np. diabelski kamień? Zabierz swoją sympatię na spacer w to interesujące miejsce. Możesz zrobić randkę tematyczną. Zawczasu przygotować jakieś atrakcje związane, np. ze średniowieczną historią zamku, z legendą dotyczącą kamienia. Mężczyzno, mimo że chcesz spędzić czas z ukochaną sam na sam, wysil się i zorganizuj tematyczną randkę. Poproś znajomych o pomoc – kolegów o udawanie smoka, czy najeźdźców, koleżanki i ukrycie się w pobliżu i przygotowanie korony, płaczy, czy też czegoś na kształt sukienki dla księżniczki.

Gdy już zabierzesz swoją wybrankę na spacer, zaproponuj jej ustawienie się w miejscu starodawnej baszty, czy też lekkiego wzniesienia przy murze, a sam wyjdź poza ruiny i próbuj złapać kadr do rzekomej fotografii. Niech wtedy Twoi koledzy-rozbójnicy wybiegną i zajmą ruiny, tak byś musiał walczyć o swoją księżniczkę, a tymczasem koleżanki podbiegną do uwięzionej i nałożą jej diadem, a także, atrapę sukienki. Walcz dzielnie kawałkiem patyka, wyrwij drewniany miecz jednemu z „oprawców” i uratuj swoją ukochaną! A później zaproś ją na romantyczny spacer. Dziewczyno, Ty również możesz zorganizować podobną atrakcję dla swojego wybranka, niechaj to on będzie zaskoczony, że musi Cię bronić, niech szuka miecza i walczy z Twoimi, czy też Waszymi wspólnymi znajomymi mieczami na niby. Bawcie się dobrze i niecodziennie.

Wieczór na dachu

Jeżeli mieszkasz w większym mieście, zaproś swoją sympatię na zwyczajne spotkanie, w zwyczajnym pubie, czy kawiarence, a później na zwyczajny spacer po mieście, w świetle zapalonych lamp. Banalnie? Nie zdradzaj, gdzie właśnie idziecie. W miastach pełno opuszczonych, lub nie, wyższych i niższych budynków. Warto wybrać jeden z nich – oczywiście zorientowawszy się wcześniej, czy można, kiedy, jak – i wyprowadzić swoją drugą połówkę w nocy właśnie na dach takiego budynku. Być może uda Wam się zobaczyć gwiazdy, a jeśli nie, to chociażby panoramę nocnego miasta. Nocy, romantyczny klimat i piękny widok na pewno ujmą jej serce, bądź wzbudzą w nim wrażliwość.

Pokonaj lęk wysokości

Lubicie sport? Doskonałym miejscem na niecodzienną randkę będzie park wspinaczkowy. Nie tylko poćwiczycie Waszą sprawność i koncentrację, ale też spędzicie miło czas na wspólnych wyścigach, kto pierwszy do góry, wzajemnej asekuracji – to pokaże jak bardzo sobie ufacie – a także na zdobywaniu szczytów.

Tajemniczy ogród

Jeżeli nudzą Was spacery po starym mieście, w parkach jest zbyt głośno, a las to dłuższa wycieczka poza miasto, doskonałym miejscem na udaną randkę będzie ogród botaniczny. Cisza, spokój, ładne widoki i przepiękne zapachy unoszące się w powietrzu. To idealne miejsce na spokojną rozmowę, wspólne zdjęcie zakochanych, czy lekki lunch w otoczeniu przyrody.

To tylko nieliczne z propozycji, wykażcie się kreatywnością i zaskoczcie czymś swoją sympatię!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.